8340-T120-K1T2-ALH126-10A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH126-10A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 240/415VAC Long Delay N/O Aux 10A
MODEL 8340-T120-K1T2-ALH126-10A
Current Rating
10
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Key Features
Current Rating10A, suitable for a wide range of applications up to 240/415VAC.