K2126.2512010X40
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL K2126.2512010X40
A
96
A1
108
B
33, 3
B1
24
Clamping force F (kN)
8
D
M10
D2
11
H
18, 3
H1
28, 8
Hand force FH N
350
L
40
Main material
stainless steel
Travel S
1, 5
Hand Tools
Key Features
  • Material: Made from premium stainless steel, ensuring corrosion resistance and longevity.
  • Adjustable Size: Size 2, with a thread size of M10 and a length of 40 mm, allowing for versatile applications.
  • Dimensions: A=96 mm, B=33.3 mm, providing optimal clamping force and stability.