NC1210-100N
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Coilhose NC1210-100N Metric Nylon Tubing 12.0 MM x 10.0 MM x 100' Natural
MODEL NC1210-100N
BRAND
each
UPC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Inside Diameter
10mm
Outside Diameter
12mm
Overall Length
100'
UPC ID
Working Pressure @ 75°
150 psi
Nylon Tubing, 12mm X 10mm X 100', Natural
Product Information
DescriptionNylon Tubing, 12mm X 10mm X 100', Natural
ColorNatural
Inside Diameter10mm
MaterialNylon
Outside Diameter12mm
Overall Length100'
PackagingStandard
UPC ID029292791618
Working Pressure @ 75°150 psi