RSQ040-29-55802
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL RSQ040-29-55802
BRAND
SMC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
SMC Class Description
40 mm RSQ PART
SMC Family
RSQ/RSA MISC/SPECIALIZED
SMC Family Code
M1
SMC Products Line
ACTUATOR
  • Fixed height stopper cylinder
  • Double acting and single acting available
  • Bore sizes: 12mm to 50mm
  • Stroke range: 10mm to 30mm