CYS10-37-AJ025-R
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
SMC CYS10-37-AJ025-R rodless cylinder, double acting, single rod, lube type. Bore sizes from 125mm to 300mm. Auto switch capable. Designed for pneumatic automation applications requiring guided linear motion without a piston rod.
MODEL CYS10-37-AJ025-R
BRAND
SMC
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
SMC Class Description
10 mm CY1S PART
SMC Family
CY1S GUIDED CYLINDER
SMC Family Code
E1
SMC Products Line
ACTUATOR
  • Double acting, single rod, lube type
  • Bore sizes: 125mm to 300mm