CXSM15-25
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
SMC CXSM15-25 CXSM Series guided cylinder with 15mm bore and 25mm stroke. Dual piston actuator provides non-rotating accuracy of ±0.1°. Slide bearing type offers lateral stability against side loads. Auto switch capable. Operating pressure range not specified.
MODEL CXSM15-25
Bore
15mm
Stroke
25mm
Thread
Rc 1/8
  • Bore sizes: 6, 10, 15, 20, 25, 32 mm