MGPL20-30Z
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL MGPL20-30Z
Bearing type
L (Ball bushing bearing)
Bore
20mm
Port type
Rc
Stroke
30mm
  • Bore sizes: 12, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, 80, 100 mm
  • Non-rotating accuracy: +/-0.10° (12 & 16 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.09° (20 & 25 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.08° (32 & 40 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.06° (50 & 63 mm bore)
  • Non-rotating accuracy: +/-0.05° (80 & 100 mm bore)