NCG25-48-G1991
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
SMC NCG25-48-G1991 NCG round body pneumatic cylinder, 25mm bore, 48mm stroke, single acting with spring return, rubber seal, auto switch capable. Suitable for limited-space applications.
MODEL NCG25-48-G1991
SMC Class Description
25 mm NCG PART
SMC Family Code
I1
  • Rubber seal
  • Bores size: 20mm *, 25mm *, 32mm *, 40mm *