IZN10E-02P07Z-B1
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
SMC IZN10E-02P07Z-B1 ionizer nozzle type static neutralizer. Slim design: 16 mm thickness, 100 mm width, 46 mm height. Lightweight at 80 g. Offset voltage ±10 V. Nozzle type selectable for short range static neutralization with focus on offset voltage. High flow energy saving design.
MODEL IZN10E-02P07Z-B1
BRAND
SMC
each
Not Returnable This item is made to order.
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Bracket
B1
Input/output specifications
P
Made to Order
Nozzle type
02
Port Size
07
Power supply cable
Z
●Slim: 16 mm (Thickness) x 100 mm (Width) x 46 mm (Height)
●Lightweight: 33% reduction 120 g → 80 g
●Offset voltage: ±10 V