We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson SM30OPN Linear Bearing Seal, External, Accessory, 30 mm, Open. This external seal accessory is designed for use with Thomson linear bearings, providing protection against contaminants in linear motion applications.
MODEL SM30OPN
This vendor has a minimum order quantity of 3. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
$45.87 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 3
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
- For use with Thomson Ball Bushing® Bearings.
Specifications
| Specifications | Value |
|---|---|
| Closed/Open | Open |
| Material | Steel; Rubber |
| UPC Number | 662486933427 |
| Weight | 0.05 kg |
Dimensions
| Dimension | Value |
|---|---|
| [d] Shaft, Nominal Diameter | 30 mm |
| [OD] Outside Diameter | 47 mm |
| [T] | 5.15 mm |
SKU: 1834686
5.8 inch actuator
It was exactly what i needed for the center window on 370 Sea Ray. will buy from again if needed
Read more| Brand | Cle-Force |
| Model | C68315 |
| Brand | Cle-Force |
| Model | C68114 |
| Brand | Telemecanique |
| Model | LA1LC031 |
| Brand | Cle-Force |
| Model | C68017 |
SKU: 1834686
5.8 inch actuator
It was exactly what i needed for the center window on 370 Sea Ray. will buy from again if needed
Read more