411N20C1
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson Linear 411N20C1 Profile Rail, 400 Series Ball Carriage, Size: 20 mm, Normal Grade, C Style (Narrow), 1 - Approximately 0.03 C Preload, Steel Alloy.
MODEL 411N20C1
Dimension
[A]30.0 mm
[B]44.0 mm
[B2]12.0 mm
[G]6.5 mm
[J]25.5 mm
[L]69.3 mm
[L1]36.0 mm
[L3]48.5 mm
[LN]15.6 mm
[M1]7.1 mm
[N]32.0 mm