511P30F3CG2
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson Linear 511P30F3CG2 500 Series Ball Profile Rail Carriage, size 30 mm, Precision grade, F (Wide Long) style, 3 - approximately 0.13 C preload, steel construction with bellows clips option, greased with Krytox GPL227.
MODEL 511P30F3CG2
Dimension
[A]45.0 mm
[B]60.0 mm (+0.00 / -0.40)
[B2]16.0 mm
[G]11.0 mm
[J]38.9 mm
[L]119.4 mm
[L1]60.0 mm
[L3]91.4 mm
[M1]10.0 mm
[N]40.0 mm
[O]11.0 mm