We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
$535.27 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Specifications
| Specifications | Value |
|---|---|
| Material | Steel, Low Carbon |
SKU: 1816170
Great place to order from.
The bearings are name brand, great price and quality. They shipped fast.
Read moreSKU: 5014817
12 volt motor
Bought this motor to replace failed unit on linear actuator on Grasshopper powerfold. Worked excellent, simple bolt on procedure. Saved $600.00 over replacing entire linear actuator!!!
Read more| Brand | JET Tools |
| Model | 690400 |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-6V |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-95V |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-199V |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-30V |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-140V |
| Brand | Harwal |
| Model | VS-10V |
SKU: 1816170
Great place to order from.
The bearings are name brand, great price and quality. They shipped fast.
Read moreSKU: 5014817
12 volt motor
Bought this motor to replace failed unit on linear actuator on Grasshopper powerfold. Worked excellent, simple bolt on procedure. Saved $600.00 over replacing entire linear actuator!!!
Read more