We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson Linear HUB62163 COUPLER W/5/8" BORE & 1.63"O.D
MODEL HUB62163
$174.75 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
- For one complete coupler: Order two “Hubs” with the same O.D. and one matching DISK
| Dimension | Value |
|---|---|
| [B] | 0.625 in |
| [D] | 1.63 in |
| [L] | 2 in |
| [L1] | 0.7 in |
| [L2] | 0.6 in |
SKU: 1816170
Great place to order from.
The bearings are name brand, great price and quality. They shipped fast.
Read moreSKU: 5014817
12 volt motor
Bought this motor to replace failed unit on linear actuator on Grasshopper powerfold. Worked excellent, simple bolt on procedure. Saved $600.00 over replacing entire linear actuator!!!
Read more| Brand | MasterDrive |
| Model | A55 |
| Brand | AttaBox |
| Model | BP108A |
| Brand | MasterDrive |
| Model | E1.9/16 |
SKU: 1816170
Great place to order from.
The bearings are name brand, great price and quality. They shipped fast.
Read moreSKU: 5014817
12 volt motor
Bought this motor to replace failed unit on linear actuator on Grasshopper powerfold. Worked excellent, simple bolt on procedure. Saved $600.00 over replacing entire linear actuator!!!
Read more