Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson Linear SB2-10X2.5M Lead Nut Only, SB Style, Thread Mount, 10 mm X 5 mm, Non-Preloaded, RH, Acetal, 70 lbf Design Load RH, Acetal, 70 lbf Design Load
MODEL SB2-10X2.5M
This vendor has a minimum order quantity of 3. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
$41.40 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 3
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Description
- The classic Supernut is now available with metric mounting thread.
- Offered with our metric screw line sizes 10mm through 24mm.
| A | 19.1 mm (0.75 in) |
|---|---|
| B | 19.1 mm (0.75 in) |
| C | 6.4 mm (0.25 in) |
| TH | M16 x 1.5 |
| Max Dynamic Load | 311 N (70 lbf) |
|---|
Link-Belt (Rexnord) FX3Y228N 10407669 1 43528 FLANGE BALL BEARING
| Brand | Link-Belt |
| Model | 10407669 |
$293.59
Each
Free Shipping orders over $100
MasterDrive 3/SPB132-2012
| Brand | MasterDrive |
| Model | 3/SPB132-2012 |
$119.88
Each
Free Shipping orders over $100
$115.20
Each
Free Shipping orders over $100
BALAX 90216-000 3/8-16 2B Taperlock Set BRIGHT FINISH
| Brand | Balax |
| Model | 90216-000 |
$157.74
Each
Free Shipping orders over $100
Remke B05A0164DD DeviceNet Single Ended Plug Assembly Micro Drop Type Female 16.4ft
| Brand | Remke |
| Model | B05A0164DD |
$75.60
Each
Free shipping
Remke 505E0164AR Single Key (M12) Micro-Link Plug Assembly TPE Male 5 Pole 16.4ft 18 AWG
| Brand | Remke |
| Model | 505E0164AR |
$110.31
Each
Free Shipping orders over $100