We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Thomson Linear SN2-3112X Lead Nut Only, SN Style, Thread Mount, 0.3125 in X 0.167 in, Non-Preloaded, RH, Acetal, 70 lbf Design Load RH, Acetal, 70 lbf Design Load
MODEL SN2-3112X
This vendor has a minimum order quantity of 3. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
$41.79 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 3
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Description
- Our standard SN nuts have proven themselves for the past twenty years.
- Available in sizes from 3/16” to 1-1/2” with or without mounting flanges. (flanges sold separately)
| A | 19.1 mm (0.75 in) |
|---|---|
| B | 19.1 mm (0.75 in) |
| C | 6.4 mm (0.25 in) |
| TH | 5/8-18 |
| Max Dynamic Load | 311 N (70 lbf) |
|---|
SKU: 1834686
5.8 inch actuator
It was exactly what i needed for the center window on 370 Sea Ray. will buy from again if needed
Read more| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | MPMS2314 |
| Brand | Fibox |
| Model | ARK1086CHSSLTM |
| Brand | Thomson Linear |
| Model | SN2-4316X |
| Brand | MasterDrive |
| Model | 1/SPB224-2012 |
| Brand | Regal Cutting Tools |
| Model | 050459AM |
| Brand | Thomson Linear |
| Model | SB2-10X2.5M |
SKU: 1834686
5.8 inch actuator
It was exactly what i needed for the center window on 370 Sea Ray. will buy from again if needed
Read more