Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
GKS 10207 Capacity 6600 lbs (3 t) /30kN L3 Transport Dolly
MODEL 10207
Contact supplier for technical support on: 9373248867
$622.06 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Specifications
| Load capacity | 6,600 lbs (3 t) /30kN |
|---|---|
| Contact surface per cassette and swivel plate | - |
| Swivel plate / steering angle | ∅ 6.7" (170 mm) / ± 90° |
| Loading height | 4.3" (110 mm) |
| Roller amount / size | 4 / 85x85mm |
| Steering handlebar | 37.4" (950 mm) |
| Connecting bar, adjustable | - |
| Dimensions LxW | 10.6 x 9.1" / 270 x 230 mm |
| Weight | 29 lbs (13 kg) |
| Total load capacity per set | - |
$38.15
Each
Free shipping
Berkeley BVMX1-25-502 BVMX1-25 TEFC Vertical Multi-Stage Pump
| Brand | Berkeley |
| Model | BVMX1-25-502 |
$4,752.35
Each
Free Shipping orders over $100
Cutler Hammer XTCEXFATC02 CONTACTOR ACCESSORY FRONT AUX TALL SEQ A FRAME B-C 2NC
| Brand | Cutler Hammer |
| Model | XTCEXFATC02 |
Call for pricing
SB-50FM 7466243 Rotary Burr - Cylinder with endcut 1/2 x 1/4 x 1 x 2.3/4
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | 7466243 |
$53.00
Each
Free shipping
$108.88
Each
Free Shipping orders over $100
Cooper Eaton AH360C7W Conn Pin&Sleeve 60A 480V 2P3W WT Red
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | AH360C7W |
$296.17
Each
Free Shipping orders over $100
$214.98
Each
Free Shipping orders over $100
JET 5674011 Bi-Metal Bandsaw Blade 1" x .035" x 156" x 4-6VT For J-7020 J-7040/4 J-7020M J-7040M/4
| Brand | JET Tools |
| Model | 5674011 |
$127.95
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews