Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
GKS 10215 Capacity 39600 lbs (18 t) /180kN F18 Transport Dolly
MODEL 10215
Contact supplier for technical support on: 9373248867
$2,430.88 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Specifications
| Load capacity | 39, 600 lbs (18 t) /180kN |
|---|---|
| Contact surface per cassette and swivel plate | 7.9 x 16" / 200 x 407 mm |
| Swivel plate / steering angle | - |
| Loading height | 4.3" (110 mm) |
| Roller amount / size | 16 / 85x85mm |
| Steering handlebar | - |
| Connecting bar, adjustable | 39.9 - 56.3" / 1014 - 1430 mm |
| Dimensions LxW | - |
| Total load capacity per set | F18 + L18: 79, 200 lbs (36 tons) |
$82.41
Each
Free shipping
Omron Automation E3S-2LE41
| Brand | Omron |
| Model | E3S-2LE41 |
$145.63
Each
Free Shipping orders over $100
Champion US12-41/64 41/64X1/2 SHK US S&D DRILL
| Brand | Champion |
| Model | US12-41/64 |
$26.81
Each
Free shipping
Reviews