WHT6938-12F.5E8
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Rexnord WHT6938-12F.5E8 is a 6938 series MatTop conveyor chain assembly with a 12" width, 2.5" pitch, and 0.5" flight height. Constructed from white acetal food-grade material, this chain is suitable for heavy-duty conveying applications in food processing and packaging. The assembly is 8 pitches long, providing a total length of 20.0 inches.