LF6938-12F1E16
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Rexnord LF6938-12F1E16 is a 6938 series MatTop conveyor chain assembly with a 12" wide low-friction acetal belt, 2.5" pitch, 1" flight height, and 16 pitches (40" total length). Designed for heavy-duty modular conveying applications requiring reduced friction and wear.