WHT5966-24F3E6I
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Rexnord WHT5966-24F3E6I is a 5966 series MatTop conveyor chain assembly with a 24" width, 2.0" pitch, and 3" flight height. Constructed from white acetal (food-grade) material, this chain is 6 pitches long (12.0" total length) and designed for heavy-duty modular conveying applications in food processing and packaging.
MODEL WHT5966-24F3E6I
BRAND
SKU
850680
each
Contact supplier for technical support on: 800-626-2120
Call for Pricing - 888-671-2883
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Key Features
Applications
Automotive IndustryEffective for moving parts and components during assembly and production stages.
Benefits
SKU: 495479
Good orice
Read more
SKU: 478600
Hydro coupler
Part went on beautifully! I'm very happy with purchase thank u
Read more
Good
Good
Mechanic
Great service and fast shipping and great quality of product.
Recently Viewed
#6418125
1"-8 Jam Hex Nuts, Coarse, Low Carbon Steel, Zinc CR+3 Finish