WHT8506-12F.5E1
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Rexnord WHT8506-12F.5E1 is a 8506 series MatTop conveyor chain assembly with a 12" width, 0.75" pitch, and 0.5" flight height. Constructed from white acetal (food-grade) material, this chain is suitable for food handling and packaging applications. The assembly is 1 pitch long, providing a conveying length of 0.75 inches.