HP8505-56AS18E3
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Rexnord HP8505-56AS18E3 8505 series TableTop chain conveyor, 56 in wide, high-performance acetal material, 0.75 in pitch, 3 in flight height, 18 pitches long. Designed for heavy-duty conveying in packaging and material handling applications.
MODEL HP8505-56AS18E3
BRAND
SKU
856252
each
Contact supplier for technical support on: 800-626-2120
Call for Pricing - 888-671-2883
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Key Features
Applications
ManufacturingPerfect for assembly lines where smooth and reliable product transfer is crucial.
Food and BeverageSuitable for environments requiring hygienic material handling solutions.
Benefits
SKU: 1303956
Great service-fast shipping
Awesome service. I would highly recommend doing business with MRO! Price was cheapest anywhere
Read more
SKU: 1298577
Falk ltg
Fast convenient shopping. Highly recommend. Prompt shipping. 👍🏼
Read more
Great service
easy to do business with, competitive pricing, excellent service and quick shipping.
Hydro coupler
Part went on beautifully! I'm very happy with purchase thank u
Recently Viewed
#6146436
Cutler Hammer 1173A-200
Brand Cutler Hammer
Model 1173A-200