MODEL FG-HVL3L4-15SV6GK4F60
Prices are subject to change
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
JWWINCO 300-KT-45-1/4X20-45-SW Nylon Plastic Adjustable Lever 1.77" Long Black
| Brand | JW Winco |
| Model | 300-KT-45-1/4X20-45-SW |
Each
Free shipping
Consolidated Bearings 170 X 190 X 15 MM metric oil seal with 170mm inside diameter, 190mm outside diameter, and 15mm width. This nitrile rubber seal with steel outer case provides reliable protection against contaminants and lubricant leakage in rotating shaft applications. Suitable for use in industrial machinery, gearboxes, pumps, and automotive components.
| Brand | Consolidated Bearings |
| Model | 170 X 190 X 15 MM |