Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 07-800-4040 48" Super Bright - Survey Crew
MODEL 07-800-4040
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$123.60 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Cortina Cortina&Reg; 07-800-4040
UPC: | UNSPSC: 55121704 | GTIN:
Labels, Signs & Printers > Signs, Tags, Labels & Markers > Signs, Banners & Posters > Parking & Traffic Signs
Cortina Roll-Up Sign, SURVEY CREW Legend, Superbright Reflexite Reflective, 48 in Height, 48 in Width, Fluorescent Orange Legend/Background
Specs:
| Legend/Background Color | Fluorescent Orange |
|---|---|
| Legend | SURVEY CREW |
| Height | 48 in |
| Material | Superbright Reflexite Reflective |
| Width | 48 in |
Packaging:
- Weight: 4.0 lb
Certifications/Standards:
MUTCD Standard | NCHRP 350
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
JWWINCO GN253-25-M6-12-55 Tapered Bumper Natural Rubber - Threaded Stud - M6
| Brand | JW Winco |
| Model | 253-25-M6-12-55 |
$5.90
Each
Free shipping
Red Lion Controls PXU11A50 CNTL RLYRLY485USRAC
| Brand | Red Lion Controls |
| Model | PXU11A50 |
Click for 5% off
$249.00
Each
Free Shipping orders over $100
TIMKEN SCJT1 3/16 Ball Flange Unit
| Brand | Timken |
| Model | SCJT1 3/16 |
$65.20
Each
Free shipping
Dormer S76712.0XR0.3 6707028 Corner Radius End Mill 12.00 mm x 0.3 mm
| Brand | Dormer Pramet |
| Model | 6707028 |
$192.13
Each
Free Shipping orders over $100
Red Lion Controls ZPJ0100A ZP .625"BORE 100PPR
| Brand | Red Lion Controls |
| Model | ZPJ0100A |
Click for 12% off
Call for pricing
C00369 Heavy Duty Tool For Band Widths 3/16"-3/4" For Higher Torque Requirements
| Brand | Band-It |
| Model | C00369 |
$223.90
Each
Free Shipping orders over $100
NSK L1U090275S Linear Guide Rail
| Brand | NSK Bearings |
| Model | L1U090275S |
$109.71
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews