We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 07-800-3082 36" Marathon - Workers Ahead
MODEL 07-800-3082
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$120.98 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Height
36 in
Legend
WORKERS AHEAD
Legend/Background Color
Fluorescent
Material
Marathon Reflexite Reflective
Type
Lightweight
Width
36 in
Cortina Cortina&Reg; 07-800-3082
UPC: | UNSPSC: 55121704 | GTIN:
Labels, Signs & Printers > Signs, Tags, Labels & Markers > Signs, Banners & Posters > Parking & Traffic Signs
Cortina Roll-Up Sign, Lightweight, WORKERS AHEAD Legend, Marathon Reflexite Reflective, 36 in Height, 36 in Width, Fluorescent Legend/Background
Specs:
| Legend/Background Color | Fluorescent |
|---|---|
| Legend | WORKERS AHEAD |
| Height | 36 in |
| Material | Marathon Reflexite Reflective |
| Width | 36 in |
| Type | Lightweight |
Packaging:
Certifications/Standards:
MUTCD Standard | NCHRP 350
| Brand | IPTCI Bearing |
| Model | UCP 208 24 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBL430PS1W |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 855TP-B10Y7 |
| Brand | Enerpac |
| Model | RC-1012 |
| Brand | Koyo Bearing |
| Model | 6003 |
| Brand | Grundfos |
| Model | 96084465 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | NSC5EBK07 |