330DH150G
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 330DH150G Synchro-Link DH pitch synchronous belt with 3.30" pitch circumference and 0.150" face width. Trapezoidal tooth profile with fiberglass tensile cord. Neoprene compound rated for continuous duty power transmission applications.
MODEL 330DH150G
BRAND
SKU
682815
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Height
0.234
Material
Neoprene
Number of Teeth
66
Overall Length
33 in