100-S4.5M-504
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 100-S4.5M-504 Synchro-Link synchronous timing belt with 504mm pitch circumference, 4.5mm pitch, 10mm face width, and 112 teeth. Fiberglass tensile cord construction for precise speed ratio and zero slip. Suitable for CNC equipment, robotics, and precision industrial drives.
MODEL 100-S4.5M-504
BRAND
SKU
683282
GET A QUOTE
Brand Minimum Order Quantity: 3
Number of Teeth
112
Overall Length
504 mm
Pitch
4.5 mm
Width
10 mm