8T5-630UG
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 8T5-630UG Synchro-Link T5 pitch synchronous timing belt with 630mm pitch circumference. Polyurethane construction with glass tensile cord for precise speed ratio and zero slip. Suitable for precision industrial drives requiring accurate positioning.
MODEL 8T5-630UG
BRAND
SKU
715577
GET A QUOTE
Brand Minimum Order Quantity: 4
Number of Teeth
126
Overall Length
630 mm
Pitch
5 mm
Width
8 mm