10T5-620UG
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 10T5-620UG Synchro-Link T5 pitch synchronous timing belt with 620mm pitch circumference. 10mm width, 5mm pitch. Polyurethane construction with glass tensile cord for precise, zero-slip power transmission in light-duty industrial drives.
MODEL 10T5-620UG
BRAND
SKU
715867
Number of Teeth
124
Overall Length
620 mm
Pitch
5 mm
Width
10 mm