10T5-650UG
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 10T5-650UG Synchro-Link synchronous timing belt with 650mm pitch circumference, 5mm pitch, 10mm face width, and 130 teeth. Polyurethane construction with glass tensile cord for precise speed ratio and zero slip. Suitable for CNC equipment, robotics, and precision industrial drives.
MODEL 10T5-650UG
BRAND
SKU
715908
Number of Teeth
130
Overall Length
650 mm
Pitch
5 mm
Width
10 mm