10PK2350
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Bando 10PK2350 Rib Ace 10-rib Poly-V serpentine belt with 2350mm effective length. Multi-ribbed PK profile provides smooth, quiet operation in serpentine drive systems. Suitable for automotive and industrial applications requiring compact multi-rib drive designs.
MODEL 10PK2350
BRAND
each
Contact supplier for technical support on: 630 773 6600
Prices are subject to change
Select Quantity
GET A QUOTE
Brand Minimum Order Quantity: 2
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Material
EPDM
Number of Ribs
10
Outside Length
2350 mm
Series
PK Series
Thickness
0.175 in
Top Width
1.4 in