PK65X85X31.7X3
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
NTN PK65X85X31.7X3 is a machined ring needle roller bearing with a 65 mm bore, 85 mm outside diameter, and 31.7 mm width. This open design has no seals or shields. It is suitable for applications requiring high radial load capacity in a compact cross-section.
MODEL PK65X85X31.7X3
BRAND
GET A QUOTE
Bearing Modification Services
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Height
3.347
I.D.
65 mm
Length
3.347
O.D.
165 mm