We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Hubbell Wiring HBL7169DCH TAMPER PROOF SCREW 3/8" #6/32 CHR
MODEL HBL7169DCH
This vendor has a minimum order quantity of 380. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (100 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
$1.13 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(100 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 380
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Hubbell Wiring Device-Kellems HBL7169DCH
UPC: 783585809274 | UNSPSC: 39121704 | GTIN: 00783585809274
Wiring Devices > Wallplates & Accessories > Wallplate Screws
Wiring Device-Kellems Wallplate Screw, Tamperproof, 6-32 x 3/8 in L, For Use With: Weatherproof Switch Plate, Brass, Polished Chrome
Specs:
| Type | Tamperproof |
|---|---|
| Finish | Polished Chrome |
| Suitable For Use With | Weatherproof Switch Plate |
| Material | Brass |
| Size | 6-32 x 3/8 in L |
Packaging:
| Length | 0.4 in |
|---|---|
| Width | 0.3 in |
| Height | 0.3 in |
SKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreSKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read more| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HBL4579C |
| Brand | Wiegmann |
| Model | RSCG040412GNK |
| Brand | Pramet |
| Model | 6757860 |
| Brand | StrongHold |
| Model | T6036 |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 193-EC1AB |
| Brand | Champion |
| Model | XL801-5/8X120 |
| Brand | Cutler Hammer |
| Model | 10250H1884 |
SKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreSKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/