Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Orbit GB-1 1-G GANGABLE SWITCH BOX 2-1/2 DEEP
MODEL GB-1
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$2.87 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A31 |
| Barcode | 8-35243-00098-8 |
| Description: | |
| Gangable Switch Box, With Ears only | |
| Features: | |
| - Removable side cover for multigang applications | |
| Dimensions: | |
| Width | 2" |
| Height | 3" |
| Depth | 2 - 1/2" |
| Cu In | 12.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (4) - 1/2" |
| KO Ends | (2) - 1/2" |
| KO Bottom | (2) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 25.5 lbs |
$155.82
Each
Free Shipping orders over $100
Cooper Eaton BP2607B-SP Conn Cord End Single 10A 125V 2P2W Polar BR
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | BP2607B-SP |
$2.66
Each
Free shipping
$39.43
Each
Free shipping
$55.98
Each
Free shipping
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Thomson Linear HD24B045-0400LLX1MES Electrak HD linear actuator, 24 Vdc, 4500 N force, 400 mm stroke, low-level signal motor switching with end-of-stroke indication output and EXX control, 300 mm cable, flying leads, adapter at 0° (standard), 19 mm/s travel rate full load.
| Brand | Thomson Linear |
| Model | HD24B045-0400LLX1MES |
$1,087.12
Each
Free Shipping orders over $100
M40CO13/32 5996011 Bronze 135° Stub Drill ANSI 13/32 inch
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | 5996011 |
$15.91
Each
Free shipping
$63.88
Each
Free shipping
Reviews