Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Orbit 3RB-50-FB 3 DRAWN OCT. BOX + BRACKET 1-1/2 DEEP
MODEL 3RB-50-FB
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.72 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A2 |
| Barcode | 8-35243-00081-0 |
| Features: | |
| - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist | |
| Dimensions: | |
| Diameter | 3 - 1/2" |
| Depth | 1 - 1/2" |
| Cu In | 9 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg.Process | Drawn |
| Bracket | FB, 1/2" |
| KO Sides | (3) - 1/2" |
| KO Bottom | (1) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 23.5 lbs |
$56.22
Each
Free shipping
$213.04
Each
Free Shipping orders over $100
$41.17
Each
Free shipping
$167.20
Each
Free Shipping orders over $100
$52.84
Each
Free shipping
$2.52
Each
Free shipping
$103.80
Each
Free Shipping orders over $100
Regal 050255AM 27/32 x 7/8 x 1-7/8 x 4-1/8 4 Flt SE NCC End Mill Cutting Tools
| Brand | Regal Cutting Tools |
| Model | 050255AM |
$48.30
Each
Free shipping
Reviews