Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit D5SDB-50/75-FB 5S DRAWN BOX 2-1/8 DEEP 50/75 KO + FB
MODEL D5SDB-50/75-FB
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$6.75 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A15 |
| Barcode | 8-35243-01188-5 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss - Includes 10-32 Ground Screw - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist | |
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 42.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Drawn |
| Color | Galvanized |
| Bracket | FB, Flush |
| KO Sides | (6) - 1/2", (3) - 3/4" |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
LSIS 02143380UL UTS1200NT AX7 1000A 3P LO UL
| Brand | LS Electric |
| Model | 02143380UL |
$27,127.46
Each
Free Shipping orders over $100
Dongan 63-150-2996 "150KVA 400 DELTA-600Y/347
| Brand | Dongan |
| Model | 63-150-2996 |
$21,325.75
Each
Cleveland C54273 8-32 NC GH3 2F PLG 1002/927
| Brand | Cleveland |
| Model | C54273 |
$9.19
Each
Free shipping
68-161SB/L Top Grain Cowhide Drivers Split Back Regular Grade Keystone Thumb
| Brand | PIP |
| Model | 68-161SB/L |
$4.41
Each
Free shipping
$75.20
Each
Free shipping
$82.50
Each
Free shipping
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Hammond Power Solutions MG2L0167RESAHC0 medium voltage distribution transformer, 1-phase, 167 kVA, 2400V primary to 120/240V secondary, aluminum windings, 150°C rise, 220°C insulation, Type 3R enclosure, DOE 2016 efficient, 60 Hz, CSA and UL listed.
| Brand | Hammond Power Solutions |
| Model | MG2L0167RESAHC0 |
$19,579.88
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews