We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Hubbell Wiring HP5E24W P-PANEL CAT5E24 PORTUNIWH
MODEL HP5E24W
This vendor has a minimum order quantity of 2. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
$390.21 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 2
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Color
White
EU RoHS indicator
Contact Manufacturer
Number of ports
24
Style
Flat
Hubbell Wiring Device-Kellems HP5E24W
UPC: 662620247472 | UNSPSC: 43223309 | GTIN: 00662620247472
DataComm/TeleComm > Patch Panels > CU Media Patch Panels - Loaded
Wiring Device-Kellems netSELECT NEXTSPEED Patch Panel, 1U Flat Standard Universal, 24 Ports, Category: Cat 5e, Wiring Code: T568A/B, Steel, White
Specs:
| Type | 1U Flat Standard Universal |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Steel |
| Number of Ports | 24 |
| Category Type | Cat 5e |
| Wiring Code | T568A/B |
Packaging:
| Length | 20.9 in |
|---|---|
| Width | 4.6 in |
| Height | 2.9 in |
Certifications/Standards:
RoHS Compliant | UL Listed | cULus Listed | TIA-568-C
SKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read more| Brand | Timken |
| Model | 29602-4731 |
| Brand | Moline Bearing |
| Model | UCX 08-24 |
| Brand | Pramet |
| Model | 6801316 |
| Brand | Kipp |
| Model | K0274.2A4X40 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HC6P70 |
| Brand | NoTrax |
| Model | 125S0310BR |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | PS5E10GY |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 193-ED1CP |
SKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/