We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Hubbell Wiring IMFP1D2GY PLATE3G1 DECO2 ISTATION FRAME3UGY
MODEL IMFP1D2GY
This vendor has a minimum order quantity of 23. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
$19.44 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 23
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Color
Gray
EU RoHS indicator
Contact Manufacturer
Industry Standard(s)
IFP18OW
Number of gangs
3-Gang
Hubbell Wiring Device-Kellems IMFP1D2GY
UPC: 662620331300 | UNSPSC: 39121704 | GTIN: 00662620331300
DataComm/TeleComm > Modular Outlets & Faceplates > Faceplate Adapter Frames
Wiring Device-Kellems netSELECT iSTATION Modular Wallplate Frame, Multi-Service Power/Low Voltage Standard, Snap Mount, 3 Gangs, For Use With: iSTATION 3-Unit Modules, ABS, Gray
Specs:
| Type | Multi-Service Power/Low Voltage Standard |
|---|---|
| Color | Gray |
| Suitable For Use With | iSTATION™ 3-Unit Modules |
| Material | ABS |
| Mounting Type | Snap |
| Number of Gangs | 3 |
Packaging:
| Length | 6.0 in |
|---|---|
| Width | 5.0 in |
| Height | 0.8 in |
Certifications/Standards:
TIA 568-C | UL Listed | cULus Listed
SKU: 1100550
Not bad
Unfortunately the mounting holes for this receptacle did not match the Arlington DBVS2C-1 Low Profile IN BOX Electrical Box. Otherwise it is a nice product.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read more| Brand | System Plast |
| Model | VG-204-D14-P |
| Brand | HKK Chain |
| Model | C2052RA1EV |
| Brand | JW Winco |
| Model | 843.1-80-AS-NI |
| Brand | Grundfos |
| Model | 96084720 |
| Brand | Grundfos |
| Model | 96082567 |
| Brand | Grundfos |
| Model | 96083825 |
| Brand | Bando |
| Model | 7-8V1800 |
SKU: 1100550
Not bad
Unfortunately the mounting holes for this receptacle did not match the Arlington DBVS2C-1 Low Profile IN BOX Electrical Box. Otherwise it is a nice product.
Read moreSKU: 5017805
Helpful and good service
Even when I mistakenly ordered the incorrect product, they quickly organised the RMA and paperwork so I could ship right back. Found them very helpful
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/