We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Hubbell Wiring NP23WNA WALLPLATE 2-G 2 BOX MT BLANK WHITE
MODEL NP23WNA
This vendor has a minimum order quantity of 123. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
$3.50 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 123
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Number of Gangs
2
Hubbell Wiring Device-Kellems NP23WNA
UPC: 783585449388 | UNSPSC: 39121704 | GTIN: 00783585449388
Wiring Devices > Wallplates & Accessories > Blank Wallplates
Wiring Device-Kellems Blank Wall Plate, Standard, 2 Gangs, Blank Cutout, Orientation: Vertical, Threaded/Box Mounting, Molded Construction, 0.13 in Thickness, Nylon, White
Specs:
| Type | Standard |
|---|---|
| Color | White |
| Thickness | 0.13 in |
| Material | Nylon |
| Construction | Molded |
| Orientation | Vertical |
| Number of Gangs | 2 |
| Mounting | Threaded/Box |
| Cutout | Blank |
Packaging:
| Length | 5.0 in |
|---|---|
| Width | 5.0 in |
| Height | 0.5 in |
Certifications/Standards:
UL 514D | CSA Certified | ARRA Compliant | Buy American Act Compliant
SKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreSKU: 1019832
The right stuff
Worry free order. Came fast and exactly as described. Will use MRO again.
Read moreSKU: 5020985
Hubble floor socket
Nice low profile. Access door is tight...needs a small tool to open. Installation was easy
Read moreSKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
With Hubble I am able to meet UL a smaller conduit for four #6 THHN wires than if I used Wiremold. The Hubble version is hard to obtain because Wiremold dominates this sector.
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/