IM1SCA15TI
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL IM1SCA15TI
SKU
947143
each
UPC
Contact supplier for technical support on: jruvalcaba@hubbell.c
Prices are subject to change
Select Quantity
GET A QUOTE
Brand Minimum Order Quantity: 154
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Number of Ports
1
Hubbell Wiring Device-Kellems IM1SCA15TI
UPC: 662620827223 | UNSPSC: 39121704 | GTIN: 00662620827223
DataComm/TeleComm > Copper & Fiber Modular Inserts > Blank Inserts
Wiring Device-Kellems iSTATION SC Angled Module, 1.5-Unit 1-Duplex Recessed Unloaded, Keystone Module, Snap-On Mounting, 1 Ports, Plastic, Telco Ivory, 1.85 in L x 0.88 in W x 1.43 in D x 0.15 in THK Dimensions
Specs:
Type1.5-Unit 1-Duplex Recessed Unloaded
ColorTelco Ivory
MaterialPlastic
Dimensions1.85 in L x 0.88 in W x 1.43 in D x 0.15 in THK
Mounting TypeSnap-On
Number of Ports1
Module TypeKeystone
Packaging:
  • Length: 5.75 in
  • Width: 3.5 in
  • Height: 0.8 in
Certifications/Standards:
RoHS Compliant | TIA 568-C
SKU: 1100510
Rj600
.Right box for my project . Got it delivered very quick.
Read more
SKU: 5018609
Thank you for carrying hubble and wiremold
Read more
Not bad
Helpful and good service
Recently Viewed
#2787957
3/8" x 3" Pull-Out Dowel Pin, Alloy Steel, Plain Finish