2210-S231-P1M1-Z241-12A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S231-P1M1-Z241-12A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 3 Pole Plug-In 277VAC/65VDC M1 1NC AUX INT and ON 12A
MODEL 2210-S231-P1M1-Z241-12A
Current Rating
12
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Standard Delay
Key Features
TypeThermal Magnetic
Configuration3 Pole Plug-In
Voltage Rating277VAC / 65VDC
Current Rating12A