A17-4T150/480/MVS
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
RAB A17-4T150/480/MVS LED A17 Lamp delivers 21,555 lumens at 150W with 5000K cool white light. Type IV distribution and 480V input suit pole-mount area lighting. Integrated microwave occupancy sensor enables automatic on/off control. Bronze finish. 5-Year No-Compromise Warranty.
MODEL A17-4T150/480/MVS
Returnable: See conditions
120V
/480
Constant Current
Efficacy
Length
29.92
Lumens
Volume
1.42
Key Features
  • Powerful Wattage: Operates at 150W, offering a balance of energy efficiency and powerful lighting performance.
  • Voltage Compatibility: Designed for 480V applications, ensuring compatibility with a variety of electrical systems.