E6-RRD-36-7
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Martin E6-RRD-36-7 CEMA E-rated rubber disc return idler assembly for heavy-duty conveyor systems. Features 6" diameter rollers, 36" belt width, and a 7" shaft. Designed for high-impact applications to reduce material carryback and belt wear.