We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Cortina 03-500-37 Sport Cone 18" White 2.25#
MODEL 03-500-37
Contact supplier for technical support on: 847 455 2800
$10.62 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Base Length
12 in
Base Width
12 in
Cone Color
White
Cone Material
Polyethylene
Height
18 in
Weight
2.25 lb
Cortina Cortina&Reg; 03-500-37
UPC: 737415002809 | UNSPSC: 46161508 | GTIN:
Safety & Security > Traffic Control > Vehicle Traffic Control > Traffic Barricades & Cones > Traffic Cones
Features:
- Sport cones are made from lightweight, durable injection molded polyethylene
Specs:
| Cone Color | White |
|---|---|
| Cone Material | Polyethylene |
| Base Size | 12 x 12 in |
| Height | 18 in |
Packaging:
| Length | 12.0 in |
|---|---|
| Width | 12.0 in |
| Height | 18.0 in |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 100-C43D00 |
| Brand | Alvord-Polk Tool |
| Model | NAS897-B-0.1719-S |
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 193-EB1EB |
| Brand | Rexnord |
| Model | 114-853-7 |
| Brand | NSI Industries |
| Model | L4N-38 |
| Brand | WEG |
| Model | HRGX-UBW800 |
| Brand | Royal Products |
| Model | 56446 |