We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Dichtomatik 10121WPB 75181947 WIPER
MODEL 75181947
This vendor has a minimum order quantity of 9. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (2 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 800 328 2840
$5.99 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(2 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 9
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Domestic/Import
Import
I.D.
1 in
Material
NBR
O.D.
1-1/4 in
Series
WPB
Width
1/8 in
Dichtomatik Dichtomatik 10121WPB
UPC: | UNSPSC: 31410000 | GTIN:
Gaskets & Packing > Seals > Wiper Rings
DICHTOMATIK Wiper Ring, Series: WPB, 1 in ID, 1-1/4 in OD, 1/8 in Width, NBR, Import
Features:
- Wipers are used to wipe dirt and foreign matter from the piston rod that retracts into the system, protecting the hydraulic medium from contamination
- Nitrile wipers are used in the light to medium operating range due to their elastic characteristics
Specs:
| Domestic/Import | Import |
|---|---|
| Inside Diameter | 1 in |
| Outside Diameter | 1-1/4 in |
| Material | NBR |
| Width | 1/8 in |
| Series | WPB |
SKU: 1455041
Fast shipping
Order was filled quickly. Product was as described and packaging was good.
Read more| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | RCSTOI |
| Brand | TB Woods |
| Model | SDS178 |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | IMF2OW |
| Brand | Rexnord |
| Model | D004280 |
| Brand | MasterDrive |
| Model | 3B184SK |
| Brand | Bando |
| Model | C130 |
| Brand | Zero-Max |
| Model | ETP-T50 |
| Brand | General Bearing |
| Model | HM518445/410 |
SKU: 1455041
Fast shipping
Order was filled quickly. Product was as described and packaging was good.
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/