We never sell your data to third parties
Dichtomatik 51635SA-H-BX NBR single lip spring loaded oil seal with a metal OD case. Designed for rotating shaft applications requiring reliable oil retention and contaminant exclusion. Operates in temperatures from -40°F to +250°F (-40°C to +121°C).
MODEL 75016578
This vendor has a minimum order quantity of 2. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: 800 328 2840
$43.31 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 2
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Description: 5.125X6.375X0.500 SA-H
SKU: 1457281
Great product easy ordering
Ordering was easy products were correct and all was a great experience
Read moreSKU: 1457302
Perfect fit
I like this company. They had exactly what I needed for a cheaper price than competitors and free shipping. The quality is good, I'll return in the future.
Read more| Brand | Harwal |
| Model | 140 x 160 x 15A |
| Brand | Harwal |
| Model | 230 x 260 x 15AV |
| Brand | Harwal |
| Model | 175 x 200 x 15A |
| Brand | Harwal |
| Model | 135 x 155 x 12A |
| Brand | Dichtomatik |
| Model | 75041413 |
| Brand | Harwal |
| Model | 1.750 x 2.438 x .313AV |
SKU: 1457281
Great product easy ordering
Ordering was easy products were correct and all was a great experience
Read moreSKU: 1457302
Perfect fit
I like this company. They had exactly what I needed for a cheaper price than competitors and free shipping. The quality is good, I'll return in the future.
Read moreItem must be unused.
Item must be in it's original package.
Restocking, shipping and handling fees may apply to any return with this manufacturer.
For more information please consult https://www.mrosupply.com/page/returnwarranty-policy/