1520-8M-50
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 1520-8M-50 HTD timing belt with 8mm pitch, 1520mm pitch length, and 50mm width. Constructed with neoprene rubber body, fiberglass tension cords, and nylon tooth-cover fabric for positive-engagement industrial drives.
MODEL 1520-8M-50
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Length1520 mm
Pitch Code8M
Width50 mm