2104-8M-85
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 2104-8M-85 HTB Tiger timing belt with 8mm pitch, 2104mm pitch length, and 85mm width. Constructed with neoprene compound and aramid tension cords for high load capacity. Engineered for positive-engagement industrial drives requiring precise synchronization.
MODEL 2104-8M-85
each
Contact supplier for technical support on: 973 227 4904
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Belt Length2104 mm
Pitch Code8M
Width85 mm