2240-8M-50
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Jason Industrial 2240-8M-50 HTD timing belt features an 8mm curvilinear pitch, 2240mm pitch length, and 50mm width. Constructed with neoprene rubber, fiberglass tension cords, and nylon tooth fabric for positive-engagement industrial drives.